TMMOB Odalar 17 Ekim 2021, Pazar
Fiyatı 24

Sunuş


Yazar

Mücip TAPAN & Ali ÖZVAN

Yayınevi

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Yayınları

Baskı Yılı

2012

ISBN

978-605-01-0383-0

Sayfa Sayısı

102

Cilt Tipi

Karton Kapak


İÇERİK TANITIMI

Yerbilimleri mühendislerinin meslek hayatlarında karşılaşabilecekleri güncel problemlerin çözümüne yönelik konu anlatımlarının ve yerbilimleri ile alakalı çözümlü örneklerin bulunduğu bu kitap yerbilimcilerin mekanik bilimini öğrenmeleri yolunda atılan ilk adımdır.

Mühendislerin ilgi alanlarına göre konuların işleniş şekilleri ve incelenmesi gereken problemler büyük farklılıklar göstermektedir. Elinizdeki bu kitap yerbilimleri mühendisleri için statik ve dinamik konularında teori ile uygulamayı birleştiren ve yerbilimleri mühendisliği esaslarına göre hazırlanmış ender eserlerdendir.

Bu kitap ülkemizde yerbilimleri mühendisliği eğitimi gören tüm öğrenciler ve çalışan yerbilimleri mühendislerinin bu alandaki temel bilgi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Kitaptaki her bir bölümde konuyu özetle açıklayan metin kısımları ve her bir kısımla ilgili problemler bulunmaktadır. Problemlerin tümü yerbilimleri mühendislerinin meslek hayatlarında karşılaşabileceği sorunlar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Problemler ayrıntılı bir şekilde açıklanarak çözümleri yapılmıştır. Kitapta bulunan bilgilerin birçoğu şu anda statik ve dinamik biliminin tarihsel gelişiminin bir parçasıdır.  

Tüm Kitaplar