TMMOB Odalar 14 Temmuz 2024, Pazar

Odamızın Jeolojik Miras ve Kültürel Jeoloji Çalışma Grubunun öncülüğünde Güney Marmara Şubemiz tarafından düzenlenen “Bursa Jeolojik Miras Çalıştayı” 22-23 Eylül tarihlerinde Bursa Akademik Odalar Birliği Salonu’nda yapılacaktır.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 07.09.2023
Güncellenme Zamanı: 03.10.2023 14:03:21

Odamızın Jeolojik Miras ve Kültürel Jeoloji Çalışma Grubunun öncülüğünde Güney Marmara Şubemiz tarafından düzenlenen “Bursa Jeolojik Miras Çalıştayı” 22-23 Eylül tarihlerinde Bursa Akademik Odalar Birliği Salonu’nda yapılacaktır. İki gün sürecek olan çalıştayın ilk gününde “Uludağ`ın Jeolojisi ve Evrimi”, “Bursa Sıyrılma Fayı”, “Bursa İlindeki Karstik Yapılar ve Mağaralar”, “Bursa`da Jeosit Özelliği Taşıyan Mağara ve Kanyonlar”, “Karacasu Deltası ve Karacabey Langozu”, “Bursa-Paşalar Miyosen Dönem Fosil Yatağı Kazısı, Bir Doğal ve Kültürel Miras Öyküsü”, “UNESCO Dünya Mirası Bursa Hedefler ve Sorumluluklar”, “Jeoparklar ve Jeoturizm”, “Bursa`ya Özgü Değerli Bir taş: Mor Yeşim”, “Bursait”, “Uludağ Şelit Yatakları”, “Uludağ Buzul Gölleri”, “Bursa Kömür Sahalarının Jeolojik Miras Olarak Değerlendirilmesi”, “Bursa Kanyonları” ve “JEMİRKO`ya Önerilen Jeositler” başlıkları ile sunumlar  yapılacak. Çalıştayın ikinci gününde ise Bursa Sıyrılma fayı, Cumalıkızık ve Oylat Mağarasına arazi gezisi düzenlenecektir.

Çalıştay tüm halkımızın katılımına açıktır.

Çalıştay programı için lütfen tıklayınız.

Dosyalar

(144 KB) (07.09.2023 11:18:34)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 3156