TMMOB Odalar 30 Temmuz 2021, Cuma

Emekli Komisyonumuz tarafından düzenlenen webinarda Prof. Dr. Cemal GÖNCÜOĞLU, “Jeoloji ve Mitoloji” başlıklı bir sunum yapacak. Webinar 8 Temmuz Perşembe günü Saat 21.00`de gerçekleştirilecektir.

2 Temmuz 1993`te yaşanan ve aralarında aydın, sanatçı ve yazarların da bulunduğu 35 canımızı yitirdiğimiz Sivas Katliamı`nın 28. yılında TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Buket Yararbaş Ecemiş, Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Komisyonu Başkanımız İbrahim Akkuş ABB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı meslektaşımız Mutlu Güler’i ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Buket Yararbaş Ecemiş Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Kalaycı’yı ziyaret etti.

Odamız ile Paleontoloji Çalışma Grubu’nun düzenlediği “BİLİME POPÜLER BAKMAK” başlıklı bir webinar Evrimağacı sitesi kurucularından Dr. Çağrı Mert BAKIRCI 29 Haziran Salı günü saat 20.30’da Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir.

27 Haziran 2021 Pazar günü, TMMOB Yüksek Onur Kurulu Üyesi Hulusi Sarikaya, “Dünden Bugüne TMMOB, JMO ve JMO İzmir Şubesi” başlığıyla JMO İzmir Şube’nin konuğu olacak.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından gerçekleştirilecek olan ve moderatörlüğünü Habertürk İstihbarat Şefi Göksel GÖKSU’nun yapacağı söyleşiye konuşmacı olarak Prof. Dr. Celal ŞENGÖR ile Prof. Dr. İlber ORTAYLI katılacaktır.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Buket Yararbaş Ecemiş Enerji Bakanlığı Tabii Kaynaklar Daire Başkanı Leman Çetiner’i ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Buket Yararbaş Ecemiş ile işyeri temsilcimiz Musa Çelebi Maden İşleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Durceylan’ı ziyaret eti.

24-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilen 73. Türkiye Jeoloji Kurultayı sunumları Odamızın youtube kanalına yüklenmeye başlandı.