TMMOB Odalar 02 Mart 2024, Cumartesi

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan 8 Şubat Perşembe günü, Flash Haber kanalında Orhan Uğuroğlu’nun sunduğu “Adalet ve Demokrasi” programına konuk olarak katılacak.

Adıyaman`da 2023 Kahramanmaraş Türkiye Depremleri Uluslararası Anma Konferansı düzenlenecektir.

İlkini 2020 yılında Sivrice ve Sisam Adası depremlerine dair ön bulguların paylaşımı için düzenlediğimiz “özel toplantı” serimizin ikincisi 2023 Kahramanmaraş depremlerinin yıldönümünde yine online/çevrimiçi olarak karşınızda.

TMMOB Adıyaman İl Koordinasyon Kurulu ile Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle  Deprem Danışma Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Naci Görür`ün katılımıyla "Depreme Dirençli Adıyaman" başlıklı bir konferans gerçekleştirilecektir.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Hatay Milletvekili Can Atalay’ın vekilliğinin 30 Ocak 2024 tarihinde düşürülmesine ilişkin olarak 31 Ocak 2024 tarihinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Odamız, 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerinin 1. yıldönümü anma etkinliğinde, bir konferans düzenlenme kararı vermiştir. “6 ŞUBAT 2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMLERİ ANMA KONFERANSI”  depremde ağır hasar gören Malatya’da, Malatya Ticaret Odası Konferans Salonunda 6 Şubat 2024, Salı günü saat 13.00’te yapılacaktır.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan 25 Ocak Perşembe günü, Flash Haber kanalında Orhan Uğuroğlu’nun sunduğu “Adalet ve Demokrasi” programına konuk olarak katılacak.

DSİ Genel Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler Dairesi ve Yeraltısuları Dairesi Başkanlıklarındaki meslektaşlarımızı 23.01.2024 tarihinde ziyaret ettik.

Jeoloji Mühendisliği Dergisi’nin 47/2. Sayısı yayımlandı. Dergimizi https://jmd.jmo.org.tr/ adresinden okuyabilirsiniz.

Ülkemizin kutup çalışmalarıyla ilgili stratejilerinin oluşturulmasında büyük katkı sunan sayın Prof. Dr. Burcu Özsoy’un Sunuş’u ile Mavi Gezegen Antarktika Özel Sayısı yayımlandı.