TMMOB Odalar 30 Ocak 2023, Pazartesi

Odamız ile Paleontoloji Çalışma Grubu’nun düzenlediği Eğitim Seminerleri kapsamında “MERAKLISINA PALEONTOLOJİ: FOSİLLER VE YERKÜRE`Yİ ANLAMAK” başlıklı bir webinar düzenlenecektir.

Emekli Komisyonumuz tarafından düzenlenen Edebiyat Söyleşileri kapsamında Ümit Uzunhasanoğlu meslektaşları ile söyleşi gerçekleştirecektir.

Kanın, gözyaşının, çatışmaların eksik olmadığı 2022 yılını geride bırakırken, 2023 yılın, çatışmaların, savaşların, katliamların olmadığı, barışın, kardeşliğin, eşitliğin, özgürlüğün, adaletin egemen olduğu bir yıl olmasını diliyoruz.

ODTÜ JeoGenç Topluluğu ile Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin ALAN 22 Aralık 2022 Perşembe günü saat 18.00’da söyleşi gerçekleştirdi.

29 Aralık 2022 Perşembe günü saat 19:30da "Akiferlerde Su Kimyasını Etkileyen Hidrojeokimyasal Süreçleri Belirlemeye Yönelik Bütüncül Bir Yaklaşım: Tarsus Kıyı Akiferi Örneği" başlıklı bir konferans gerçekleştirilecektir.

Yönetim Kurulu üyelerimiz Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Müslüm Tekin’i 21 Aralık 2022 tarihinde ziyaret etti

Aylık olarak çıkardığımız ve Oda çalışmalarımız, basın açıklamalarımız, ziyaret haberlerimiz, şube etkinliklerimiz ve üyelerimizden gelen yazılarla dolu JeoDergi’nin Kasım sayısı ile karşınızdayız.

İller Bankası Genel Müdürlüğü Genel Müdürlük Merkez Teşkilatı ile Yurt İçi Hizmet Birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere 400 sözleşmeli personel alacağı, bu personelin 17‘sinin jeoloji mühendisi olacağı bildirilmiştir.

Kültürel Jeoloji çalışma Grubumuz, IUGS, JEMİRKO ve MTA tarafından UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından desteklenen “DÜNYANIN İLK 100 JEOLOJİK MİRAS ALANI Türkiye`deki Yeni Çalışmalar İçin Perspektifler” başlıklı bir webinar düzenlenecektir.