TMMOB Odalar 13 Ağustos 2022, Cumartesi

Prof. Dr. Emre Dölen tarafından yazılan “Modern Yerbilimlerinin Türkiye’ye Girişi ve Kurumsallaşması” kitabı Odamız tarafından yayımlandı.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 07.07.2022
Güncellenme Zamanı: 07.07.2022 18:01:14

Prof. Dr. Emre Dölen tarafından yazılan “Modern Yerbilimlerinin Türkiye’ye Girişi ve Kurumsallaşması” kitabı Odamız tarafından yayımlandı. Yerbilimleri alanında Türkiye’deki ilklerin kitabı olarak nitelendirilebilecek bu kitapta yerbilimleri alanında yayınlanan ilk kitaplar, okutulan ilk dersler ve hocaları, lisans öğretimlerinin başlaması, enstitüler, dernekler ve kurumların kurulması gibi konular jeoloji ağırlıklı olmak üzere jeofizik ve madencilik öğretimi alanındaki gelişmeler de göz önüne alınarak bir bütünlük içinde verilmeye çalışılmıştır. Kitabın tüm meslektaşlarımıza yararlı olacağına inanıyoruz. Kitabı yazan Hocamız Prof. Dr. Emre Dölen’e meslek alanımıza ilişkin katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Kitap almak isteyenler Odamızın yayın ve malzeme satış https://kitap.jmo.org.tr/genel/tum_kitaplar.php linkinden ulaşıp satın alabilirler.


Okunma Sayısı: 819