TMMOB Odalar 09 Ağustos 2022, Salı

Adalet Nöbeti’nin 24. Gününde, 19 Mayıs Perşembe günü TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası olarak nöbeti devraldık. Adalet Nöbetinde Oda Kurulları, üyelerimiz ve çalışanlarımızdan oluşan büyük bir katılım gerçekleşti.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 23.05.2022
Güncellenme Zamanı: 13.06.2022 16:00:15

   Toplumsal muhalefetin en güzel örneklerinden biri olan, toplumun her kesiminden milyonlarca insanın barışçıl bir şekilde, daha özgür, daha mutlu, daha yaşanır bir ülke talebiyle katıldığı Gezi Parkı Direnişiyle ilgili çıkan mesnetsiz, tutarsız tutuklanma kararlarından sonra TMMOB ve bağlı Odaları tarafından Adalet Nöbeti başlatıldı.

   Bu hukuksuzluğu kabul etmeyen ve arkadaşlarımız serbest kalıncaya dek yürütülecek olan Adalet Nöbeti’nin 24. Gününde, 19 Mayıs Perşembe günü TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası olarak nöbeti devraldık. Adalet Nöbetinde Oda Kurulları, üyelerimiz ve çalışanlarımızdan oluşan büyük bir katılım gerçekleşti. Nöbet sırasında Özgürlüğe Pedal grubu dayanışma ziyaretinde bulundu.

   Günün önem ve anlamına vurgu yapılan konuşmalarda “arkadaşlarımızın suç işlemediği, tam tersine İstanbul’un en önemli deprem toplanma alanlarından biri olan Gezi Parkı’nın betona boğulmasını engelleyerek, kamu yararı için mücadele ettikleri” belirtildi. Şiir dinletisi ile devam eden Adalet Nöbetimiz saat 20.00 de sona erdi.

 

Dosyalar

(3205 KB) (24.05.2022 14:28:10)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 4277