TMMOB Odalar 14 Temmuz 2024, Pazar

Odamız ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü arasından veri paylaşım protokolü imzalandı.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 09.05.2022
Güncellenme Zamanı: 09.05.2022 11:00:28

Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından uzun yıllardır ülkemizin veri altyapısının geliştirilmesi, Avrupa Birliği İNSPİRE Direktifi temaları ile uyumlaştırılması kapsamında yürütülen çalışmalara Odamız da “jeoloji” ana teması başta olmak üzere meslek alanımıza ilişkin birçok temaya destek vermektedir

Bu kapsamda; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Yerbilimsel Veri İşletim Sistemine (YERBİS)  veri üreten üyelerimizin hazırladıkları mesleki ürün verilerinin sisteme yüklenmesi süreçlerinde üyelerimizden istenilen ve odamız tarafından tutulan verilerin karşılıklı paylaşımına olanak sağlanarak süreçlerin hızlandırılması amacıyla Odamız ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü arasında “Veri Paylaşım Protokolü imzalanmıştır.

Meslektaşlarımızın “Plana Esas Jeoloji-Jeoteknik ve Mikrobölgeleme Etüt ve Proje” kapsamında ürettikleri hizmetler sırasında YERBİS sistemine veri yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşmaları için odamız tarafından tutulan bilgilerin güncel ve doğru olması gerekmektedir. Bu nedenle üyelerimizin, Jeoloji Mühendisleri Odası Bilgi İşletim Sistemi (JMOBİS)’ne kayıtlı verilerini kontrol etmeleri ve varsa eksikliklerini acilen tamamlamaları gerekmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

 

 

 

 

Dosyalar

(354 KB) (09.05.2022 10:57:27)

(3141 KB) (09.05.2022 11:00:02)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için