TMMOB Odalar 19 Mayıs 2022, Perşembe

Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras 20.01.2022 tarihinde Odamıza nezaket ziyaretinde bulundu.

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ
Yayına Giriş Tarihi: 21.01.2022
Güncellenme Zamanı: 14.02.2022 09:35:02

Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras 20.01.2022 tarihinde Odamıza nezaket ziyaretinde bulundu.

Söz konusu ziyarette; Bodrum Belediye Başkanı Aras, Bodrum’da yürüttükleri çeşitli projeler hakkında bilgi aktardı. Özellikle her yağıştan sonra yaşanan taşkın olaylarına ilişkin yürüttükleri proje ve altyapı çalışmaları, Bodrum ve Milas ilçesine doğal gaz gelmesine ilişkin yaklaşımları ile Bodrum’da turizmin 12 aya yayılmasını sağlamak amacıyla Bodrum’un  jeotermal kaynak potansiyeline ilişkin düşüncelerini aktararak, bu konularda hem meslek örgütlerinin, hem de sivil toplum kuruluşlarının düşüncelerine önem verdiklerini ifade etti.

Görüşmede Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Bodrum Belediye Başkanı Sayın Aras’ın nezaket ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür ederek, mesleki uzmanlık alanımız içerisinde yer alan  jeotermal kaynak potansiyeli ile özellikle son yıllarda sıklıkla afetlerle yüz yüze gelen Bodrum ilçe belediyesi ile işbirliği içerisinde konuyu değerlendirebileceklerini belirtti. Bu konuda odanın oluşturduğu çalışma gurupları ile Bilimsel ve Teknik Kurulunun bulunduğunu, “arzu ederlerse bir protokol çerçevesinde kamu yararı esas alınarak çalışmalara destek verebileceğimizi“ ifade etti. Söz konusu görüşmede Bodrum Belediyesi sınırları içerisinde meslektaşlarımızın bazı zorluklarla karşılaştıklarını belirten Alan, bu konuda İl temsilcisi arkadaşlarımızın kendilerini ziyaret edeceklerini ve desteklerini beklediklerini belirtti.

Görüşme iyi niyet temennileri ile Oda Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Sayman Üye D. Malik Bakır ile Odamız Avukatı Mehmet Horuş’un, Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’a  “Jeolog Çekici” takdimi ile son buldu.


Okunma Sayısı: 693