TMMOB Odalar 03 Mart 2021, Çarşamba

Emekli Komisyonumuz tarafından düzenlenen webinarda Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Daire Başkanı Bekir ÖDEMİŞ “ANKARA’NIN DOĞAL PARK ALANLARI PROJESİ” hakkında bilgi verecek.

Deprem Danışma Kurulumuz, “içinden diri fay geçen” kentlerimizden başlamak üzere, bilgilendirme raporları hazırlayarak ilgili kurum ve kişilere bildirme” kararı almıştır. Bu çerçevede düzenlenen “Fay Üzerinde Yaşayan Kentlerimiz: Kahramanmaraş Raporu-9” hazırlanarak ilgili kişi ve kurumlarla paylaşılmıştır.

Pandemi döneminde Odamız tarafından başlatılan çevrimiçi konferans, söyleşi, seminer ve eğitimleri kapsayan; üyelerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak, üyeler arası görüş alışverişini artırmak amacıyla düzenlenen webinarların Mart 2021 Programı belli oldu.

Ülke insanımızın depremlere karşı farkındalığının artırılması, ülkenin altyapı ve üstyapısının depremlere hazır hale getirilmesi ve yapılan hazırlık çalışmaların toplumla paylaşılması amacıyla her yıl 1-7 Mart tarihleri arası “deprem haftası” olarak belirlenmiştir.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası emektarlarından, çalışma arkadaşımız, dostumuz Serdal İlhan`ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. 1970 yılında Sivas’ta doğan Serdal İlhan 1989 yılından bu yana Odamızda çalışıyordu.

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arası DEPREM HAFTASI olarak kutlanmaktadır. “1-7 MART “DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ” kapsamında Odamız Deprem Danışma Kurulu iki konferans düzenleme kararı almıştır. 

Deprem Danışma Kurulumuz, “içinden diri fay geçen” kentlerimizden başlamak üzere, bilgilendirme raporları hazırlayarak ilgili kurum ve kişilere bildirme” kararı almıştır. Bu çerçevede düzenlenen “Fay Üzerinde Yaşayan Kentlerimiz: Bingöl Raporu-8” hazırlanarak ilgili kişi ve kurumlarla paylaşılmıştır.