TMMOB Odalar 22 Ocak 2022, Cumartesi

Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras 20.01.2022 tarihinde Odamıza nezaket ziyaretinde bulundu.

Odamız ile Paleontoloji Çalışma Grubu’nun düzenlediği “JEOLOJİ, FOSİL VE YAŞAM” başlıklı bir webinar Prof. Dr. Sacit Özer 28 Ocak Cuma günü saat 20.00’de Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir.

Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şubesi olarak Çukurova Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ile ortak etkinlik düzenliyoruz

Türkiye Petrolleri, İşkur üzerinden ilan edilen duyuru ile farklı kadrolarda çalıştırılmak üzere 50 personel alınacağını duyurdu. Ülkenin farklı şehirleri de istihdam edilecek bu personeller için başvurular başladı.

Uluslararası Katılımlı Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Sempozyumu`na bildiri verme süresi 31 Ocak 2022 tarihine kadar uzatılmıştır.

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği`ne (İMMİB) Uzman Yardımcısı ile İdari Memur kadroları için aşağıda belirtilen kriterler çerçevesinde sözlü sınavla 30 (otuz) personel alınacaktır.

Odamız Şube, Bölge ve Genel Merkez Genel Kurul Seçim Tarihleri Belirlendi.

01.01.2022- 31.12.2022 tarihleri arasında geçerli olacak jeoloji mühendisliği hizmetleri için Odamız tarafından belirlenen “asgari ücret tarifeleri” ile “oda kayıt, tescil, hakemlik, bilirkişilik, danışmanlık ve sicil belgesine” ilişkin ücretler belirlenmiş olup, Odamız web sayfasında yayınlanmıştır.

Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Komisyonumuz tarafından düzenlenen webinarda Prof. Dr. Mehmet Şener, “Jeotermal Sosyoloji “Biz Nerede Hata Yaptık?” başlıklı bir sunum yapacak.

TMMOB ve Bağlı Odaları, Elektrik, Doğalgaz ve Petrol Ürünlerine yapılan yüksek oranlı zamlarla ilgili olarak 6 Ocak 2022 tarihinde yazılı bir basın açıklaması yaparak hazırlanan ortak raporu kamuoyu ile paylaştı.