TMMOB Odalar 30 Temmuz 2021, Cuma

Çalışma Programımız çerçevesinde her yıl düzenli olarak en az bir kez Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanlarımızla ortaklaşa gerçekleştirilen Eğitim-Eşgüdüm Kurulu toplantısının ilki, 28.07.2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Barışın, kardeşliğin, özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin egemen olduğu bir gelecek umuduyla, Kurban Bayramınızı kutlar sağlık ve esenlikler dileriz.

Mavi Gezegen dergisinin 29. sayısı yayımlandı. Dergimizin bu sayısında Prof. Dr. İ. Enver Altınlı’nın yaşam öyküsünün yanısıra “paleontoloji” bilimin çalışma konusu olan “fosiller" hakkındaki yazılar yer alıyor.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un fabrika zemini hakkında Sözcü gazetesine demeç verdi. Alan, Bursa`nın Gemlik ilçesi Gençali Mahallesi sınırlarında inşa edilen TOGG’un fabrika zemininin depreme dayanıklı olmadığını söyledi.

Türkiye Kömür İşletmeleri Merkez Teşkilatı Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirilmek üzere, yarışma sınavı ile 7. dereceden 5 adet Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

Aylık olarak çıkardığımız ve yoğun gündem konuları ile dolu Jeodergi’nin 2021 Haziran sayısı ile karşınızdayız. Jeodergimizi, mesleki, toplumsal ve sosyal konulardaki yazı, görüş ve görseller ile de zenginleştirmeyi düşünüyor, bu kapsamda da siz değerli üyelerimizin katkılarını bekliyoruz.

7326 sayılı Kanun çerçevesinde TMMOB Yönetim Kurulunun 03.07.2021 tarihinde yaptığı toplantıda aldığı 829 nolu karar ile TMMOB ve bağlı odaların 7326 sayılı yasanın 10 uncu maddesinin 10 fıkrasına belirtilen hükümler ile aşağıda belirtilen esaslar çerçevesinde aidat borçlarının yapılandırılması kararlaştırılmıştır.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Buket Yararbaş Ecemiş ile Denetleme Kurulu Üyemiz Hanife Ayla Çelenk ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Genel Müdür Yardımcısı Dr. Baran Bozoğlu, Kanal İnşaat Daire Başkanı Mehmet Ali Şişmanlar, Özel Kalem Müdürü Cüneyt Gürbüz, Jeoteknik Hizmetler Şube Müdürü Mustafa Erdoğan’ı 29.06.2021 tarihinde ziyaret etti.

73. Türkiye Jeoloji Kurultayı Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Osman Parlak’a Odamız tarafından plaket verildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan, Denetleme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yiğit ile Denetleme Kurulu Üyemiz Ayla Kızıltuğ’dan oluşan heyetimiz Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can’nı 25.06.2021 tarihinde ziyaret etti.