TMMOB Odalar 31 Mayıs 2023, Çarşamba

7440 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun ile düzenlene aidat yapılandırmasının süresi 30 Haziran 2023’e kadar uzatıldı. Kanunun 10. maddesinin 15. fıkrası gereği, aidat borcu olan üyelerin aidatları ilgili oldukları yıl üzerinden alınacaktır.

Tüm yer bilimcilerin yanı sıra; mimar, mühendis, şehir plancılar, sanat tarihçiler, arkeologlar ve iklim bilimcileri, İstanbul ve çevre illeri kapsayan bildirilerle temiz, yeşil ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

Odamızın kuruluşundan bu yana her yıl geleneksel olarak meslekte 25, 30, 40, 50 ve 60. yılını dolduran üyelerimize “2023 Yılı Emek Ödülleri” Odamızın kuruluş yıldönümü olan 18 Mayıs Perşembe günü düzenlenen törenle verildi.

Madencilik Komisyonumuz tarafından ``Ülkemizde ve Dünya’da Madencilik Sektörüne Genel Bir Bakış: Arama ve Üretim Faaliyetleri, Değişen Mevzuatlar, Yeni Trendler`` başlıklı webinar yapılacaktır.

HİDRODER tarafından düzenlenen Hidroder Konferansları kapsamında 8 Haziran 2023 Perşembe günü saat 20:00’de "Kuruyan Göller Zincirinde Son Halka: Marmara Gölü Su Stresi Altındaki Gölün Hidrometeorolojik Durumu ve Dinamik Arazi Kullanımının Analizi" başlıklı bir konferans gerçekleştirilecektir.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz üyelerimize bir mektup göndererek, tüm mühendis, mimar ve şehir plancılarını 28 Mayıs`ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı Seçimleri`nde oy vermeye, demokrasiye ve sandıklara sahip çıkmaya davet etti.