TMMOB Odalar 02 Mart 2024, Cumartesi

Kadın Komisyonumuz tarafından 8 Mart Cuma günü "Kadınların Mücadelesi: Dünden Bugüne Haklarımız" başlıklı bir söyleşi düzenlenecektir.

Ankara Milletvekilli Aliye Timisi Ersever 27 Şubat’ta Genel Merkezimizi ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Alan ve Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Buket Yararbaş Ecemiş ile görüştü.

Odamız tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel JeoBriç Turnuvası bu yıl 3 Mart 2024 Pazar günü, saat 14.00’te TMMOB JMO Sosyal Tesisleri’nde düzenlenecektir.

Odamızın Jeotermal Kaynaklar ve Doğla Mineralli Sular Komisyonu tarafından “Jeotermal  Kaynaklı Modern Teknolojik Seralar ve Ülkemizde Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgeleri Gelişimi” konulu seminer,  Jeoloji Yüksek Mühendisi Fatih ÜÇGÜN tarafından çevrimiçi olarak verilecektir.

Kurultayımız, bu yıl destekleyen (sponsor) kurum ve kuruluşların katkısı ve desteği ile hayata geçirilecektir. Jeoloji bilim ve mühendisliğinin eşsiz zenginliğindeki alanlarında üretilen bilgilerin sunulduğu oturumların yanı sıra bu yılki ana teması “Afet Dirençli Kentler” olarak belirlenmiştir

Hasan Özçırpan yönetimindeki TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Türk Halk Müziği Korosu 06 Mart 2024 Çarşamba günü saat 20.00’de Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde konser verecek.

Anagold Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Erzincan İliç de işletilen Çöpler Altın Madeni İşletmesinde (Şekil 1), 13.02.2024 tarihinde yığın liçi (heap leach) sahasına yığılmış malzemenin duraysızlık sonucunda kaymasıyla meydana gelen kütle hareketi sonucunda, yapılan açıklamalara göre 9 maden emekçisinden haber alınamadığı öğrenilmiştir.

Emekli Komisyonumuz tarafından 20 Şubat Salı günü saat 14.00`te Genel Merkez Konferans Salonu`nda konferans düzenlenecektir.

JeoGenç 2024 Yılı Seminerleri’nin ilki Dr. Dinçer Çağlan tarafından "Jeoteknik Etütlerde Dikkat Edilecek Hususlar" başlıklı sunum 10 Şubat Cumartesi günü saat 14.00`te JMO Genel Merkezi`nde gerçekleştirilmiştir.

Jeolojik Mirası Koruma Derneği (JEMİRKO), UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (UTMK), Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü (TVK) ve TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) “Ulusal ve Uluslararası Görünürlük için Türkiye`nin En İyi 100 Jeolojik Mirası ve Anahtar Jeolojik Alanları Belirleme Çalıştayı” düzenliyor.