TMMOB Odalar 21 Ocak 2021, Perşembe

Milyonlarca yıllık jeolojik olaylar sonucu oluşan, bir kez yok edildiğinde bir daha yerine konulması imkansız nitelikteki jeolojik miras alanları tek tek yok ediliyor. Antalya-Kepez’de yer alan Düden Çayı ve Düden Şelale’si  de kirletilerek tüketiliyor.

IAPG (Uluslararası Jeoetiği Destekleme Birliği) ile Odamız arasındaki işbirliği anlaşması, 12 Ocak 2021 tarihinde imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Değerli Hocamız Prof. Dr. Cazibe SAYAR 20 Ocak 2021 Çarşamba günü vefat etmiştir.

28.Dönem I. Danışma Kurulu Toplantısı 16 Ocak 2021 Cumartesi günü Zoom uygulaması üzerinden geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Deprem Danışma Kurulumuz, “içinden diri fay geçen” kentlerimizden başlamak üzere, bilgilendirme raporları hazırlayarak ilgili kurum ve kişilere bildirme” kararı almıştır. Bu çerçevede düzenlenen “Fay Üzerinde Yaşayan Kentlerimiz: Balıkesir Raporu-3” hazırlanarak ilgili kişi ve kurumlarla paylaşılmıştır.

Sedimantoloji Çalışma Grubunun (SÇG) Seminerler serisinde 23 Ocak 2021 Cumartesi günü saat 17,00 de Dr. Sezgin AYTUNA tarafından “ Kömür Kökenli Doğalgaz” başlıklı seminer verilecektir.