TMMOB Odalar 23 Ekim 2020, Cuma

Uluslararası Kaya Mekaniği ve Kaya Mühendisliği Birliği (The International Society for Rock Mechanics and Rock Engineering-(ISRM)) tarafından “UYGULAMALI KAYA MÜHENDİSLİĞİ KURSU” düzenlenmiştir.

21. Paleontoloji Stratigrafi Çalıştayı’nın üçüncü gününde iki oturum düzenlenecek. Saat 19.00’da “EVRİMSEL BİYOLOJİ”, Saat 20.00`de ise “BİYOSTRATİGRAFİ-PALEOCOĞRAFYA” oturumu yapılacak.

Yeni düzenleme ile meslektaşlarımızın mesleğimiz ile ilgili gerek ulusal gerekse uluslararası kuruluşlar tarafından verilen eğitim seminerleri, konferans, panel, sempozyum, kongre gibi güncel etkinlikleri takip edebilmelerinin sağlanması ile kendi yetkinliklerini geliştirebilmeleri amacıyla yeniden yapılandırıldı.

Odamız ile DİSK Sosyal İş Sendikası arasında Ağustos-2020 tarihinden yana sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Jeodergi’nin Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını içeren birleştirilmiş sayısı ile karşınızdayız. Aylık olarak planladığımız Jeodergi çalışmalarımızı, dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de ne yazık ki çok şiddetli bir şekilde etkisini gösteren Covid-19 pandemisi nedeniyle dergimizi üç aylık olarak birleştirerek yayımlanmak zorunda kaldık.

Odamızın da 2019 yılında üye olduğu “Uluslararası Jeoetiği Destekleme Birliği (IAPG)” tarafından ilan edilip, her yıl “Yerbilimleri Haftası” sırasında kutlanan  “4. Dünya Jeoetik Günü’ dolayısıyla “Make a ...Geoethical Promise!” başlılklı webinar düzenleniyor.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hüseyin Alan, Buket Yararbaş Ecemiş, Mithat Emre Kıbrıs ile Bilimsel Teknik Kurulumuzun Petrol Jeoloji Üyesi Ali Demirer TPAO Genel Müdür Yardımcılığına atanan meslektaşlarımız Doç. Dr. Zühtü Batı, Ahmet Türksoy ile AR-GE Daire Başkanı Hüseyin Yakar’ı makamında ziyaret etti.

Odamızın 28. Dönem Sosyal Medya Çalışma Gurubu ilk toplantısını Sosyal İlişkiler Üyesi Düzgün Esina Başkanlığında 11 Ekim 2020 Pazar günü gerçekleştirdi.

Odamızın da 2019 yılında üye olduğu “Uluslararası Jeoetiği Destekleme Birliği (IAPG)” tarafından ilan edilip, her yıl “Yer Bilimleri Haftası” sırasında kutlanan  “4. Dünya Jeoetik Günü’nü” 15 Ekim 2020’de kutluyoruz.