TMMOB Odalar 09 Aralık 2023, Cumartesi

Odamız Temsilcisi Coşkun ÇATALKAYA, Temsilci Yardımcıları ve üyeleriyle birlikte Fethiye Belediye Başkanı Alim KARACA ve Seyedikemer Belediye Başkanı B. Önder AKDENİZLİ`yi makamında ziyaret ettiler.

Muğla İl Temsilcimiz Coşkun ÇATALKAYA ilimiz yerel gazetesi olan Muğla Yenigün gazetesine `Muğla Deprem`in Neresinde?` başlıklı demeç verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait Amasra Taşkömürü İşletme Müessesesine bağlı yeraltı kömür ocağında 14 Ekim 2022 tarihinde akşam saatlerinde, yüzeyin 300 metre altında meydana gelen “grizu patlaması” sonucunda resmi açıklamalara göre şu ana kadar 41 maden emekçisi hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden arkadaşlarımızın acısını yüreğimizin en derinlerinde hissediyoruz. Yaşamını yitiren kardeşlerimize rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Yaralı arkadaşlarımızın en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz.

BAYRAKLI BELEDİYESİ, BERGAMA BELEDİYESİ VE GÜZELBAHÇE BELEDİYESİNE YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ TARAFINDAN ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IGC Türkiye 2022-5. Uluslararası Jeotermal Enerji Kongre ve Fuarının, Jeotermal endüstrisinin tüm paydaşlarını kapsayan ve 20 Eylül günü gerçekleştirilen kongrede TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi olarak stant açtık.

Uluslararası sözleşmeleri hiçe sayarak yola koyulan, en ufacık hareketi dahi saatli bomba etkisi yaratan, soluduğumuz havaya, toprağımıza, suyumuza ölüm saçan gemiyi istemiyoruz!

Gezi Davası`nda hukuksuz olarak tutuklanan arkadaşlarımız serbest kalıncaya kadar adalet nöbetindeyiz!

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şubesi olarak, 17 Ağustos Depremi yıldönümü etkinleri kapsamında düzenlenen “17 Ağustos’u Unutma - Meşaleli Yürüyüş” etkinliğine katılım gösterdik.

17 Ağustos 1999 Depreminin 23. yılında basın açıklaması yaptık.

Fethiye ve Seydikemer Belediyelerindeki yapı ruhsat süreçleriyle ilgili belediyelerle görüşme yaptık. Belediye ziyaretleri sonrası bölgede calışan meslektaşlarımızla değerlendirme toplantısı yaptık.