Kütahya İline bağlı Emet İlçesi İğde köyünün içmesuyu ihtiyacını karşılayan kaynaklardan alınan su örneklerinin analiz sonuçlarında, arsenik miktarının 65,75ug/l ile 977,30ug/l arasında değişen değerlerde çıkması nedeniyle sorunu yerinde incelemek üzere konusunda uzman iki yönetim kurulu üyesi görevlendirildi. Görevlendirilen Yönetim Kurulu Üyeleri; 06.04.2013 Tarihinde İğde köyüne gitti. Köy muhtarı, köy azası ve köy halkı ile görüşen heyet üyeleri, çevrede inceleme yaptı.
İnceleme sonucunda hazırlanacak rapor kamuoyu ile paylaşılarak ilgili kurumlar ve yetkililere gönderilecektir.
Okunma Sayısı: 3127