Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü ile birlikte düzenlediğimiz "Doğu Akdeniz ve Antalya Körfezi‘nin Doğalgaz Potansiyeli" konferansı 23 Aralık 2011 tarihinde Üniversite Konferans Salonunda yapıldı.
Prof. Dr. Fuzuli Yağmurlu tarafından verilen konferansa meslektaşlarımıza ve öğrenciler katıldı. Prof. Dr. Yağmurlu konuşmasında doğalgazın oluşumu, körfezde kıyısı olan ülkelerin doğalgaz araştırmalarındaki son durumları, ruhsatlandırma sonuçlarını irdeyerek ülkemizin bu yelpazedeki yerini değerlendirdi.
Konferans öncesinde bir konuşma yapan Şube Başkanımız Başkan Kutlu Taner, enerjide dışa bağımlı olmanın risklerini ve yeni enerji kaynakları hakkında düşüncelerini belirtti. Taner, yaşadığı kent ve öğrencisi ile bütünleşmiş üniversite ve oda ilişkileri hakkında dileklerini aktardı. Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erkan Karaman da yaptığı konuşmada eğitimde bu tür toplantıların önemine değindi.
Okunma Sayısı: 3211