TMMOB Odalar 28 Eylül 2021, Salı

İRAP hazırlık sürecinin önemli bir aşaması olan 1. Çalıştay 2-3 Haziran 2021 tarihlerinde 2 gün süre ile Hilton İstanbul Bomonti Otel`de gerçekleştirildi.

Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE
Yayına Giriş Tarihi: 03.06.2021
Güncellenme Zamanı: 28.06.2021 15:35:52

İRAP hazırlık sürecinin önemli bir aşaması olan 1. Çalıştay 2-3 Haziran 2021 tarihlerinde 2 gün süre ile Hilton İstanbul Bomonti Otel`de  gerçekleştirildi.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’ni temsilen, Şube Başkanımız S. Sami Teymurtaş ile Şube Personelimiz Özgecan Irıcıoğlu Aydın’ın katıldığı Çalıştay;

Deprem ( Tsunami, Volkanik Faaliyetler, Heyelan/Toprak kayması - İstinat yapıları), Meteorolojik Afetler (Yıldırım, Şiddetli Fırtınalar, Tropikal Fırtınalar, Dolu yağışı, Kar/Kum Fırtına, Siklon, Tayfun, Kasırga, Sel, Taşkın, Çığ, Sis, Kuraklık, Sıcak/Soğuk Hava Dalgası), Etkileşen Afetler ve Öngörülemeyen Riskler (Gıda Zehirlenmesi, Kıtlık, Turizm riskleri - Salgın - Toplumsal Olay - Makroekonomik riskler, Sosyo-ekonomik riskler, Komşu İl Kaynaklı Riskler), Salgın Hastalık (Endemik, Epidemik, Pandemik), Yangın (Şehir Yangınları, Tünel ve Metro Yangınları, Orman ve Arazi Yangınları), Endüstriyel Riskler (Patlamalar, Endüstriyel Yangınlar, Bina Çökmeleri, Kimyasal Döküntüler ve Serpintiler–Petrol, Solvent, Yağ vd, Gaz Sızıntıları, Toksik Maddeler), Altyapı Riskleri (Enerji ve İletişim Kesintisi, Elektrik kesintisi, Doğalgaz kesintisi, Haberleşme kesintisi, Su kesintisi vb), Ulaştırma Riskleri ve Kazaları (Denizyolu kazaları - Boğaz geçiş kazaları, Karayolu kazaları, Demiryolu ve Hafif Raylı Sistemler - Metro ve Tünel kazaları, Havayolu kazaları), Toplumsal Olaylar ve Terörizm (Nüfus Yoğunluğu ve Göç Riskleri, Terör Saldırıları, Siber Saldırılar, Savaş Hali, KBRN), Afet Yönetiminde Eğitimler (Organizasyonel Yapılar ve Koordinasyon Lojistik, Sığınaklar, Tahliye Yolları, Toplanma Alanları, Geçici Barınma vb.) başlıkları altında 5 farklı oturumda gerçekleştirildi.

 

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

https://www.jmo.org.tr/resimler/ekler/d908291852681ab_ek.jpg 

 

 

Dosyalar

(72 KB) (06.06.2021 19:24:09)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için