TMMOB Odalar 23 Nisan 2024, Salı

Toplantıda; TBDY 2018’ in belediyeler nezdinde uygulanması hususunda yaşanan farklılıkların değerlendirilmesi ve Yapı Denetim Kanunu Uygulama Yönetmeliği`ne ilişkin yürürlüğe giren Genelgenin meslektaşlarımızın iş ve işlemlerine yansıyışı hususunda fikir alışverişinde bulunuldu.

100 yıldır yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen, Türk milletinin karakterine en uygun olan Cumhuriyet idaresine sahip çıkmaya, eşitlik ve adalet için mücadele etmeye, daha aydınlık yarınlar kurmak için birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından, T.C. İstanbul Rumeli Üniversitesi ile yapılan protokol çerçevesinde, 1-5 Kasım 2023 tarihleri arasında Jeoteknik Sondajcılığı Sondör Belgelendirme Kursu gerçekleştirilecektir.

Ana teması “Sürdürülebilir Bir İstanbul” olarak belirlenmiş olan İstanbul’un Jeolojisi Sempozyumu-6’ya bildiri gönderme süresi, yoğun talep nedeniyle 2 Ekim 2023, saat 23.59’a kadar uzatılmıştır.

18 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ziyarete, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı S. Sami Teymurtaş, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Murat Yılmaz ve Şube Personelimiz Özgecan Irıcıoğlu Aydın katıldılar. Ziyaret sırasında, mesleki işbirliği ile ortak projeler geliştirme konusunda fikir alışverişinde bulunduk.

Çalıştaya TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi adına Yönetim Kurulu Üyemiz Jeo. Yük. Müh. Seyfettin Atmaca katıldı.

Protokol ile Odamız üyeleri, çalışanları ve 1. derece yakınları, hastaneden alınan sağlık hizmetlerinde, kendilerine özel olarak sunulan indirimli fiyat ve avantajlardan yararlanacaklardır.

Türk Müziği ile ilgilenen ve koromuza katılmak isteyen tüm dostlarımızı bekliyoruz.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından, Özel İstanbul Vals Yetenek Kursu ile Oda mensubu ve birinci derece yakınlarına özel indirim sağlanması amacıyla sözleşme hazırlanmıştır.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanımız S. Sami Teymurtaş ve Şubemiz tarafından hazırlanan ``Derin Uğultu`` Belgesel Filminin yönetmeni Ozan Turgut, 17 Ağustos 1999 depremini anma programı kapsamında, Artı TV`de yayınlanan, Ahmet Ayva`nın sunduğu Odak Programının canlı yayın konuğu oldular.