TMMOB Odalar 19 Mayıs 2024, Pazar

DENİZLİ ŞUBE HAKKINDA


Jeoloji Mühendisleri Odası Denizli Şubesi`nin temeli, 1992 yılında Kızılcabölük`lüler Derneği lokalinde, 17 meslektaşımızın katılımıyla atılmıştır. O tarihte Pamukkale Üniversitesinde 3 , Köy Hizmetlerinde 4 , Bayındırlık İl Müdürlüğünde 1 , DSİ`de 1 , serbest büro sahibi 2  ve diğer meslek dallarında görev yapan 6 üye bulunmaktaydı.1992 yılından önce Ankara Genel Merkez tarafından atanan Ahmet Divarcı Denizli İl Temsilciliği görevini yürütürken 1992 yılı içinde yapılan ilk toplantıda Yahya Özpınar Jeoloji Mühendisleri Odası`nın ilk resmi Temsilcisi olarak seçilmiş ve Ankara`dan onaylanarak Jeoloji Mühendisleri Odası Denizli İl Temsilciliği ,Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şube`sine bağlı olarak resmen kurulmuştur.

 

1992 yılından 2002 yılına kadar Jeoloji Mühendisleri Odası Denizli İl Temsilciliği, İzmir Şube`sine bağlı olarak işlevlerini yerine getirmiştir.

2002 Yılında Ankara`da Genel Kurul kararıyla Denizli İl temsilciliği,Şube olma hakkını kazanmış ve Uşak İl Temsilciliği Denizli Şubeye Bağlanmıştır. 2002 Yılındaki Genel Kurulda Denizli İl Temsilciliğinin Şube olması için mücadele veren Delege Listesinde Halil Kumsar, Hüseyin Gürel,Özer Tunçtürk,Harun Boyacı,Recep Demirci , Ergun Çor ve Ahmet Avcı bulunmaktaydı. 2002 yılı Temmuz ayından 2003 yılı mart ayına kadar Ankara Genel Merkez tarafından atanan Yönetim Kurulu ile faaliyetlerini sürdüren Denizli Şubesi 2003 yılı mart ayında I. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirilmiştir. Seçilen ilk Yönetim Kurulu ve görev dağılımı; Şube I. Başkanı Halil Kumsar,  II. Başkanı Özer Tunçtürk, Sayman Hüseyin Gürel,Yazman Ergun Çor, Üye İsmail Edip Yılmazlı, Üye Halil Karatay ve Üye Barış Mantaroğlu olarak belirlenmiştir.

2004 yılında gerçekleştirilen 2. Genel KuruldaYönetim Kurulu ve görev dağılımı:

 Şube I.Başkanı Halil Kumsar, II. Başkan Özer Tunçtürk, Sayman İsmail Edip Yılmazlı,Yazman Ergun Çor, Üye Halil Karatay, Üye Barış Mantaroğlu ve Üye Suat Kırmızı olarak belirlenmiştir.

2006 yılında gerçekleştirilen 3.Olağan Genel Kurulda yönetim kurulu ve görev dağılımı :

Şube I. Başkanı : Özer Tunçtürk,Şube II. Başkanı: Mete Hançer, Yazman:Ergun Çor, Sayman: Halil Karatay, Üye:Hakan Şekerci, Halil Kumsar, Suat Kırmızı olarak belirlenmiştir.

 

2008 yılında gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurulda yönetim kurulu ve görev dağılımı:

Şube I. Başkanı: Özer Tunçtürk, II. Başkan: Mete Hançer, Sayman: Halil Karatay, Yazman: Hakan Şekerci, Üye:Evlin Kılınçarslan, Mehmet Ulutaş, M.İsmail Sarıkaya olarak belirlenmiştir.

 

2010 yılında gerçekleştirilen 5.Olağan Genel Kurulda yönetim kurulu ve görev dağılımı:

Şube I. Başkanı: Özer Tunçtürk,II. Başkan: Mete Hançer, Sayman: Halil Karatay, Yazman: Hakan Şekerci, Üye:M.İsmail Sarıkaya, Mehmet Ulutaş, Suat Kırmızı olarak belirlenmiştir. Asil yönetim kurulu üyelerinden Suat Kırmızı’nın istifası üzerine Mart 2010 yılından itibaren yerine yedek yönetim kurulu üyelerinden Ufuk Bozkurt göreve devam etmiştir.

 

2012 yılında gerçekleştirilen 6.Olağan Genel Kurulda yönetim kurulu ve görev dağılımı :

Şube I. Başkan  Özer Tunçtürk, II. Başkan: Mete Hançer, Sayman: Halil Karatay, Yazman:Hakan Şekerci, Üye: Ufuk Bozkurt, Mehmet Ulutaş, M.İsmail Sarıkaya olarak belirlenmiştir.

 

2014 yılında gerçekleştirilen 7.Olağan Genel Kurulda yönetim kurulu ve görev dağılımı : Şube I. Başkanı: Hakan Şekerci, II. Başkan: Halil Karatay, Yazman: Barış Semiz, Sayman: M.İsmail Sarıkaya, Üye: Duygu Şengül, Suat Kırmızı, İbrahim Yavuzer olarak belirlenmiştir.

 

2016 yılında gerçekleştirilen 8.Olağan Genel Kurulda yönetim kurulu ve görev dağılımı : Şube I. Başkanı: Hakan Şekerci, II. Başkan: Barış Semiz, Yazman: M. Selman Arsay, Sayman: M. İsmail Sarıkaya, Üye: Hanife Kaba, İbrahim Özen, Fatih Akbay olarak belirlenmiştir.

 

2018 yılında gerçekleştirilen 9.Olağan Genel Kurulda yönetim kurulu ve görev dağılımı : Şube I. Başkanı: Barış Semiz, II. Başkan: Zülal Avcı, Yazman: Hanife Kaba, Sayman: Ömer Çelebi, Üye:Özer Tunçtürk, Mete Hançer, Mehmet Ulutaş olarak belirlenmiştir. Özer Tunçtürk 08.05.2019 tarihinde toplantılara katılım sağlamadığı için yerine 1. yedek yönetim kurulu üyesi Kıvılcım Ataşlı görevlendirilmiştir.


2020 yılında gerçekleştirilen 10. Olağan Genel kurulda Yönetim Kurulu görev dağılımı : Şube I. Başkanı: Barış Semiz, II. Başkan: Mehmet Ulutaş, Yazman: Kıvılcım Ataşlı, Sayman: Bahtiyar Kolçir, Üye:Onur Osman Kabakçı, Didem Çobanoğlu, Burcu Şirin olarak belirlenmiştir.

Şubemiz Denizli Merkez 260, Uşak Temsilciliği 70 üye ile toplam 330 kayıtlı üyemiz bulunmaktadır.

 

2022 yılında gerçekleştirilen 11. Olağan Genel Kurulda Yönetim Kurulu görev dağılımı : Şube I. Başkanı: Barış Semiz, II. Başkan: Bahtiyar Kolçir, Yazman: Didem Çobanoğlu, Sayman: Kıvulcım Ataşlı, Üyeler : Hanife İşmen, Numan Gürel, Burcu Şirin olarak belirlenmiştir. 

 Şubemiz Atalar Mahallesi 925. sokak No: 5 Pamukkale ilçesi Denizli adresinde kendi yerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

telefon: 0(258)2651215.