22 Ekim 2009 tarihinde Şube Başkanımız Ali Cihat PARLAK ve Sayman Üye Harun YALÇINKAYA, Hani İlçe Belediye Başkanı Abdurrahman ZORLU‘yu ziyaret ettiler.
Odamız ve mesleğimiz ile ilgili yapılan bilgilendirmenin ardından, İlçenin I. Derece deprem bölgesinde olması ve Bitlis Bindirme Kuşağı boyunca yerleşimlerin olması nedeniyle zemin etütlerinin yaptırılmasının daha büyük bir önem taşıdığı vurgusu yapıldı. Zemin etütlerinin yasal zorunluluk olduğu ayrıca Oda onayı ve Sicil Durum Belgesinin de yasal zorunluluk olduğu ifade edildi. Bu konuda hassasiyet gösterilmesi istendi ve Şubemiz tarafından hazırlanan protokol karşılıklı olarak imzalandı.
Hani İlçe Belediye Başkanı Abdurrahman ZORLU ile yapılan görüşmede Odamız ve Belediye ile ortak etkinlik düzenlemek istediklerini belirtti. Özellikle deprem ve kentleşme ile ilgili halkı bilinçlendirme amacıyla konferans veya toplantılar gerçekleştirilmesini istedi.
Okunma Sayısı: 3123